Vytvořte si vlastní mobilní aplikaci s prvky AI

Umělá inteligence (AI) je součástí výpočetní techniky od 50. let 20. století. Ale teprve od roku 2000 byly systémy umělé inteligence schopny provádět užitečné úkoly, jako je klasifikace obrázků nebo porozumění mluvené řeči. A teprve nedávno strojové učení pokročilo do takové míry, že na chytrých telefonech a tabletech dostupných studentům lze provádět výpočty umělé inteligence. Díky MIT App Inventoru mohou i začínající studenti vytvářet jednoduché aplikace umělé inteligence. Jednu takovou si na workshopu vytvoříme.

Instrukce BYOD
Budete potřebovat mobilní telefon s OS Android, do kterého si předem nainstalujte aplikaci MIT AI2 Companion (https://tinyurl.com/ycrx4ahh). Mobilní aplikaci vytvoříme v MIT App Inventoru, do kterého se budete přihlašovat Google účtem. Pokud jste připraveni, můžeme začít programovat.

Příloha Velikost
Pracovní soubory pro workshop 3.38 MB